Чекајќи на нова влада

 

Неделава завршува во знак на конгресот на СДСМ и изборот на старо новото раководство на чело со двоецот Заев – Шекеринска. Избор кој беше очекуван односно што било друго ќе беше вистинско изненадување и во спротивност на нашата фолклорна политичка култура. Повеќе

Ние сме лудаци

Верувам дека многу од вас се сеќаваат на оваа констатација на „кум Ставре“ екс министер за финансии (според мене најлош министер досега) изречена во една од „бомбите“ на Заев. Сега ќе се прашате што ми текнало баш сега на оваа изјава на Ставревски. Повеќе

Стапот има два краја

 

Дали неделава Иванов ќе го даде мандатот на Заев, дали претставниците на парламентарните партии во понеделник на координација кај новиот претседател на Собранието господин Талат Џафери ќе се договорат околу измените на изборниот законик и да постигнат договор кога ќе се одржат локалните избори и како до тогаш ќе функционира локалната самоуправа. Дали Јавното обвинителство на Зврлевски Повеќе

The end, Fundi, Конец,

Или по наше „КРАЈ“. Секако се прашувате каков крај, чиј крај, зошто крај? Според мене после сето тоа што се случи во четвртокот во Собранието, дефинитивно започнува крајот на владеењето на Никола Груевски и фамилијата со државата. За жал тој почеток на крајот започна крваво со настаните во Собранието. Повеќе

pendarov2000@yahoo.com